Dziś zapowiadana gratka dla osób, które myślą o uczeniu się szwedzkiego albo już się go uczą, ale też dla wszystkich tych, którzy są ciekawi porad na temat uczenia się innych języków obcych w ogóle.
Sprachcaffe, międzynarodowy organizator kursów językowych za granicą, zaprosił do współpracy 45 ekspertów językowych: nauczycieli i lektorów, filologów lub po prostu pasjonatów języka, autorów stron internetowych lub blogów, piszących o języku obcym lub prowadzących portale wielojęzyczne. Dzięki takiej współpracy stworzono poradnik "Jak nauczyć się języka obcego", w którym poznacie:
- porady, jak zmotywować się do nauki języka
- ciekawe patenty na naukę słownictwa i rozwijanie umiejętności mówienia, pisania czy słuchania
- ciekawe adresy stron, blogów, kanałów YouTube, polecane aplikacje mobilne i inne interaktywne formy nauki, a także tytuły przydatnych książek czy magazynów do nauki języków obcych
- a także informacje o najważniejsze języki obce w 2015 r. z perspektywy rynku pracy i edukacji.
Ważne też jest to, że poradnik jest dostępny dla wszystkich zupełnie za darmo i bez żadnych ograniczeń.
Z dumą prezentuję Wam zatem materiał, w którym znajdziecie kilka porad ode mnie dotyczących nauki szwedzkiego oraz wiele cennych informacji od ekspertów od innych języków!
Zabieram się do czytania :)
OdpowiedzUsuńPodziwiam Cię za tą umiejętność języka szwedzkiego. Chętnie poczytam jak nauczyć się języków obcych, bo poliglotka ze mnie żadna :)
OdpowiedzUsuńZ językami jak z życiem - każdy potrzebuje odnaleźć swoją własną drogę. Można się inspirować, poszukiwać rozwiązań, kierować się sprawdzonymi sposobami, ale i tak te nowatorskie, nasze własne, w całości niekonwencjonalne okazują się najbardziej trafione.
OdpowiedzUsuń...a z moim wrodzonym przesadnym egzaltowaniem i tak nic mi nie wychodzi. Ale to już kwestia osobowości :)
Ekstra! Zaczynam przeglądać poradnik :)
OdpowiedzUsuńGratuluję! Zabieram się za czytanie. Ja ostatnio odkryłam, jaką zabawną, a jednocześnie efektywną formą nauki jest gra w Scrabble - najlepiej z pomocą słownika :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!
Miłe rozpoczęcie Nowego Roku :) Witaj w gronie "gwiazd" ;-)
OdpowiedzUsuńGratuluję! w takim razie, zaczynam lekturę:)
OdpowiedzUsuńBa Ba Dum przyjemne z pożytecznym przekonuje najbardziej :)
OdpowiedzUsuńCiekawe czy bardzo trudno dorosłemu nauczyć się od podstaw języka nie znając nawet pół słowa ;)
Ale jeśli kiedykolwiek wydukam choć zdanie po szwedzku to będzie Twoja zasługa for sure :)
xoxo i najlepszego :*
koniecznie zaraz muszę zerknąć, bo marzy mi się nauka języka czeskiego! nawet jeśli go tam nie znajdę to nic, porady dot. innych języków z pewnością znajdą również zastosowanie w przypadku tego konkretnego :)
OdpowiedzUsuńW takim razie czas zacząć czytać :)
OdpowiedzUsuńNice;) Byłem w Szwewcji w Skovde na studiach;) Poradnik super, lektura na zimowe weekedny!!
OdpowiedzUsuńCenne wskazówki. Bardzo mi się przydadzą, bo moje noworoczne postanowienie to nauka niemieckiego. Możecie trzymać za mnie kciuki;)
OdpowiedzUsuńCiekawe porady ;) chyba dodam ten język do swoich planów
OdpowiedzUsuńBardzo dajnie poprowadzony wpis! Na pewno zachęca do zapisania się na jakiś kurs tego języka.
OdpowiedzUsuńNaprawdę świetny poradnik. Pozostaje tylko wziąć się w końcu za naukę. :D
OdpowiedzUsuńSzkoda, że nie miałem tego poradnika, gdy byłem ostatnio na rybach w okolicach Karlstad. Piękne jeziora, tylko.. jak się dowiedzieliśmy od tubylców, ryby wtedy (pod koniec czerwca) akurat poszły spać nieco głębiej :) Więc moczenie tylko kija w wodzie i rozmowy z nielicznymi, zblazowanymi maxa szwedzkimi nastolatkami.
OdpowiedzUsuńSzwedzki się przydaje. Przekonałam się o tym na własnej skórze. Zaczełam sie go uczyć w Centrum Języków Obcych Astar Gdynia.
OdpowiedzUsuńNawet nie jest trudny :)
Jaka ładna górna część bloga! *.* Urocza i bardzo oryginalna
OdpowiedzUsuńNa początku nauka obcego języka może wydawać się trudna, ale później się w to wciągniemy :)
OdpowiedzUsuńSłuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać:) Mnie słuchanie bardzo pomogło jak uczyłam się języka angielskiego do matury. Łatwiej było mi zrozumieć całe zdanie, nawet jeśli nie rozumiałam jednego, czy dwóch słówek. W przypadku języka szwedzkiego jest chyba nieco trudniej, prawda? Już trzeba uczyć się od podstaw, a angielski zawsze gdzieś tam bardziej czy mniej się przewija. Zastanawia mnie jedno: jak translator online, na przykład https://berligo.com/tlumaczenia-jezyk-szwedzki/ radzi sobie z tłumaczeniem dokumentów typu umowa kupna sprzedaży samochodu lub Cv?
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.
OdpowiedzUsuńŚwietny poradnik, super, że się nim dzielisz. :)
OdpowiedzUsuń