22 lipca 2015

Sekret Sonji, sekret dobrej wróżki?Pamiętacie Sonję, która zaskoczyła swoje trzy przyjaciółki swoim nietypowym testamentem i po swojej śmierci nieźle namieszała w życiu każdej z nich - niczym bajkowa dobra wróżka? Historię Susanne, Rebecki i Maggan mogliście poznać w Ostatniej woli Sonji Åsy Hellberg.

Tego lata Åsa Hellberg powraca z kontynuacją losów trzech przyjaciółek w zabawnej i jednocześnie wzruszającej powieści Sekret Sonji. 

Teraz Rebecka, Maggan i Susanne muszą stawić czoła nowemu wyzwaniu. Postanawiają odkryć sekret, który ich przyjaciółka niezwykle skutecznie ukrywała przez całe swoje życie. Zastanawiają się, dlaczego nie chciała rozmawiać o swojej młodości w Paryżu. Podejrzewają też, że coś łączyło ją z prezydentem Francji (sic!). W rozwiązaniu zagadki nie pomaga im adwokat, który zajmuje się spadkiem po Sonji, więc kobiety proszą więc o pomoc wyjątkowo temperamentną (i moim zdaniem nieźle irytującą) dziennikarkę Kicki i znanego fotografa Fredrika. Ale to, jak będzie przebiegać współpraca tych dwojga, w dużej mierze zależy od tego, co ich łączy i co różni. Nieoczekiwanie do rozwiązania zagadki przyczyni się Julie - romantyczna i pełna energii Brytyjka, której los niejednokrotnie skrzyżują się z losami pozostałych bohaterów. 

O ile historie przyjaciółek w Ostatniej woli Sonji były bajkowe, wyidealizowane i mocno cukierkowe, tak w Sekrecie Sonji Åsa Hellberg decyduje się skonfrontować swoje (bądź co bądź, dość dziecinne) bohaterki z kilkoma poważnymi i całkiem kontrowersyjnymi problemami, które mogą skłonić do refleksji i dyskusji.

Sekret Sonji to niezła lektura na wakacje: do samolotu, pociągu, na plażę, na leżak lub do hotelu. Akcja powieści w szybkim tempie przenosi się między Majorką, Londynem, Paryżem i Sztokholmem. Hellberg po raz kolejny udowadnia, że na miłość nigdy nie jest za późno - więc jak w przypadku pierwszej części, jeśli wydaje się Wam, że to nie historia dla Was, polećcie ją Waszym mamom, ciociom lub mamom koleżanek i... czekajcie na ich wrażenia.


Åsa Hellberg, Sekret Sonji
tłum. Natalia Pecyna
Czwarta Strona
rok wyd. 2015

Jeśli chcecie, żeby egzemplarz "Sonji" (i nie tylko) trafił do Was, koniecznie weźcie udział w facebookowym konkursie!

Wprawdzie przegapiłam sam moment 2222, ale o obiecywanym konkursie nie zapomniałam! Do wygrania nowość od wydawnictwa...
Posted by Szwecjoblog on 22 lipca 2015


Follow on Bloglovin

3 komentarze:

  1. Brzmi nieźle! Pozycja obowiązkowa na leżaczek, akurat w Świnoujściu :D

    OdpowiedzUsuń
  2. brzmi intensywnie! lubię pozycje, które wciągają mnie na tyle, że chcę jak najszybciej dowiedzieć się, jak potoczyła się historia. gdybym tak zdążyła przeczytać ją np. w samolocie... ale na pewno nie zdążę, i będę wyciągać ją w każdym możliwym miejscu :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Trzecia część Sonji, jeśli dobrze pamiętam, wychodzi w Szwecji jesienią i wiem, że miała być wydana w serii Czwartej Strony. Nie wiem, co z pozostałymi tytułami :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...