23 listopada 2015

Blogowanie pod jemiołą - druga edycja blogerskiego kalendarza adwentowego

Czy wiedzieliście, że pierwsze kalendarze adwentowe pochodzą z XIX wieku? W swoich domach mieli je niemieccy luteranie i służyły im do odliczania dni od pierwszego grudnia do Wigilii. Dziś przede wszystkim kojarzą się nam z kartonowymi okienkami, za którymi ukryte są słodycze lub inne drobiazgi. Dla wielu dzieci to niezły trening wytrwałości i cierpliwości!

Blogerzy językowi i kulturowi też chcieliby podkreślić, jak szczególny jest ten grudniowy czas, dlatego już po raz drugi przedstawiamy Wam Blogowanie pod Jemiołą - blogerski kalendarz adwentowy.


Od pierwszego dnia grudnia aż do Wigilii 26 blogerów będzie publikować specjalne wpisy o zimowej, adwentowej czy bożonarodzeniowej tematyce, które zamiast czekoladek czy zabawek będą na Was czekać za okienkami naszego kalendarza. Otwarcie kolejnych okienek przeniesie Was między innymi do Niemiec, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Włoch, Rosji, Norwegii czy wreszcie Szwecji.

Zobaczcie, którzy blogerzy przyłączyli się do akcji i kiedy możecie spodziewać się naszych wpisów (kliknięcie w odpowiednie okienko kalendarza przeniesie Was na właściwy blog):

Dzień 1 Dzień 2 Dzień 3 Dzień 4 Dzień 5 Dzień 6 Dzień 7 Dzień 8 Dzień 8 Dzień 9 Dzień 10 Dzień 11 Dzień 12 Dzień 13 Dzień 14 Dzień 15 Dzień 16 Dzień 17 Dzień 18 Dzień 19 Dzień 20 Dzień 21 Dzień 22 Dzień 23 Dzień 24 Dzień 24 Image Map


Jeśli chcecie być na bieżąco z jemiołowymi aktualnościami, śledźcie akcję na Facebooku, Twitterze, Google+ i naszym blogu grupowym. Warto nas śledzić, ponieważ za okienkami kalendarza mogą też kryć się konkursy!


Pamiętajcie, by nie przegapić 09.12. na Szwecjoblogu, a już dziś, w oczekiwaniu na grudzień, możecie przeczytać mój szafranowy wpis z ubiegłorocznej edycji Blogowania pod Jemiołą.

A na razie zapoznajcie się z zapowiedzią akcji:


1 komentarz:

  1. Ciekawy pomysł. Chętnie poczytam :)
    http://kielcemoje.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...