27 maja 2014

Skandynawia Do Poznania

Czy możliwe jest znaleźć się w Skandynawii, nie przekraczając granic Polski? W Poznaniu - poniekąd tak! W niedzielę, 8 czerwca, na Trybunach Ziemnych nad poznańskim Jeziorem Maltańskim, zapanuje naprawdę skandynawski klimat. A to wszystko dzięki rodzinnemu piknikowi SKANDYNAWIA DO POZNANIA organizowanemu przez agencję 4 way communication. Celem takiego wydarzenia jest przede wszystkim przybliżenie Poznaniakom, tym małym i tym dużym, kultury i tradycji krajów skandynawskich, a także promowanie zdrowego i sportowego trybu życia, aktywizującego całą rodzinę.

Co się będzie działo? Będzie się działo dużo! Jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niewątpliwą atrakcją dla rodzin będą podchody - Tipspromenad, w których główną nagrodą będzie czteroosobowy rejs promem Unity Line.

źródło
Miłośników stylu skandynawskiego, rozumianego i jako skandynawski desing i styl życia w ogóle, polecam ciekawe warsztaty rękodzieła (plecenie wianków i DIY) czy recyklingu. Interesują Was językowe smaczki? Koniecznie powinni zgłosić się na warsztaty językowe. Najmłodszym natomiast na pewno spodobają się zajęcia przygotowane na podstawie książek o Albercie Albertsonie przez księgarnię Między Słowami.

źródło
Ci starsi być może odważą się przywdziać w wikińskie stroje i wziąć udział w bojach, a także podejrzeć, co robią Wikingowie w swoim obozie.

Amatorzy duńskich klimatów ucieszą pewnie animacje związane z baśniami Andersena czy kreatywne zajęcia z klockami Lego. 


Resztę atrakcji wymienię już jednym tchem: kulinarne warsztaty, zajęcia fitness, nordic walking, warsztaty taneczne, zabawy piłkarskie organizowane przez akademię Piotra Reissa, Książkobus, a także wiele konkursów, niespodzianek i... pewien gość specjalny.


źródło

Skąd wiem, że Skandynawia Do Poznania to wydarzenie warte polecenia? W ubiegłym roku brałam udział w podobnym pikniku Szwecja Do Poznania, towarzysząc Svenowi Nordqvistowi, który był gościem honorowym pikniku. Atrakcji było co niemiara! Swój obóz rozbili Wikingowie, silni mężczyźni próbowali swoich sił w przeciąganiu ciężarówki Scania, miłośnicy motoryzacji podziwiali nowe modele Volvo, artystyczne dusze znalazły swoje miejsce wśród obrazów Aleksandry Kubiak, dzieci słuchały opowieści o Pettsonie i Findusie, a na wszystkich, niezależnie od wieku, czekały animacje, zabawy i konkursy z nagrodami. Migawki poniżej:
źródło zdjęć z pikniku


Więcej informacji oraz szczegółowy plan pikniku skandynawskiego znajduje się na  www.facebook.com/SkandynawiaDoPoznania oraz stronie www.skandynawiadopoznania.pl
Piknik Skandynawia Do Poznania realizowany jest w ramach projektu Europa Do Poznania, którego pomysłodawcą i realizatorem jest agencja 4 way communication.
 
Źródło:
materiały prasowe 4 way communication


Follow on Bloglovin

14 komentarzy:

 1. Super pomysł i aż żałuję, że nie mieszkam bliżej bo na pewno bym wzięła udział w wydarzeniu...
  Pozdrawiam znad zachmurzonego i wietrznego dziś morza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. gdzieś mi wcięło komentarz... no nic napisze jeszcze raz, że cała inicjatywa zapowiada się wyśmienicie. życzę Wam aby pogoda dopisała, a ludzie tłumnie przybyli !

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna inicjatywa! Już nie o samą szwedzkość chodzi ale o inny styl życia którego można po części się nauczyć od nowa. Gdybym tylko była w Polsce, z pewnością bym się wybrała. Oby pogoda i odwiedzający dopisali!

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja się na Skadynawię obraziłam, że tak dawno się nie widziałyśmy i sama do Sztokholmu się w piątek fatyguję! A tak by the way, masz może jakieś miejsca tamże, których wśród podstawowych atrakcji nie znajdziemy, a zobaczyć warto?

  OdpowiedzUsuń
 5. Inicjatywa fantastyczna, wpisująca się w moje uwielbienie Skandynawii :). Gdybym tylko mogła wtedy w Poznaniu być...
  Przyjemności Ci tam życzę , Natalko!

  OdpowiedzUsuń
 6. Program wygląda ciekawie i zachęcająco, szkoda tylko że do Poznania mam spory kawałek drogi...

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale Ci zazdroszczę:) Ja będę w Poznaniu dopiero na koniec czerwca...a z miłą chęcią wziełabym udział w takiej inicjatywie....Skandynawia....:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna akcja! A szkoda, że do Poznania mam tak daleko :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie się wybiorę! Dobrze, że dzięki Tobie nie przegapię ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. kocham Norwegie, ale do Szwecji cały czas sie wybieram :)

  OdpowiedzUsuń
 11. a na plakacie piknikowym widzę koniki! oj, jak ja marzę o takim! może opowiesz o tych konikach na swoim blogu? chętnie dowiem się o tych cudeńkach coś więcej. :-) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak naprawdę to taki post też już jest w planach, nawet w dość zaawansowanych!
   Pozdrawiam ciepło!

   Usuń
  2. serio? to czekam... koniki skradły moje serce <3

   Usuń